تبلیغات
ساحل تنهاییام - چرا باید از خدا زیاد بخواهیم؟!
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 21 آذر 1392

در حدیث قدسی آمده است که خداوند به موسی(علیه‌السلام) فرمود: ” هر چه را که احتیاج داری از من بخواه حتی علف گوسفند و نمک طعامت را″.

امّا بهتر است وقتی بنده محتاج در مقابل خداوندی بی‌نیاز می‌ایستد و از او درخواست می‌کند، نعمت‌های بزرگ و ارزشمند بخواهد چرا که برای خداوند، اعطای نعمت هیچ زحمتی ندارد و کوچک و بزرگ آن نزد خداوند مساوی است.

پیامبر خدا (صلی‌اللـه‌علیه‌وآله‌وسلّم) فرمودند: ” از خداوند بخواهید؛ و زیاد بخواهید، زیرا هیچ چیز برای او زیاد و بزرگ نیست.

امام باقر)علیه‌السلام) نیز می‌فرمایند: “هیچ خواسته‏‌ای را زیاد مشمارید؛ زیرا آنچه نزد خداست بیش از آن است که می‏‌پندارید.

همچنین درباره این که چه چیزهایی از خدا بخواهیم؟ احادیث زیادی وارد شده است.

امام علی  (علیه‌السلام) در وصیت خود به فرزندشان امام حسن (علیه‌السلام) فرمودند: ” باید برای خود آن چیزی را (از خدا) بخواهی که جمال و نیکی آن برایت بماند و وبال و آزارش از تو دور ماند. مال و ثروت برای تو نمی‏‌ماند و تو نیز برای آن نخواهی ماند.

پیامبر خدا(صلی‌اللـه‌علیه‌وآله‌وسلّم) نیز می‌فرمایند: “برای هر حاجتی که دارید، حتّی اگر بند کفش باشد، دست خواهش به سوی خداوند عزوجل دراز کنید؛ زیرا تا او آن را آسان نگرداند آسان (و برآورده) نشود.آرشیو مطالب
صفحات جانبی
دوستان
پیوند های روزانه
نوای وب
طراح قالب
پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم

مقتدر مظلوم

نوای آنلاین